Wydanie Bhagavad-gity w twardej oprawie z roku 1986 (1990)

Jeśli chcesz mieć książkę Bhagavad-gita As It Is, w języku angielskim, polecam wydanie z 1972 roku lub jego reprint. Bhaktivedanta Swami osobiście nadzorował pracę nad tą książką. Późniejsze edycje i tłumaczenia były wydawane przez jego uczniów.

W języku polskim ukazało się wiele wydań Bhagawadgity. Nie czuję się kwalifikowany, aby polecać lub odradzać którekolwiek z nich. Mam kila używanych książek w twardej oprawie wydanych w latach 1986 i 1990. Są one szyte i znacznie trwalsze od tych z miękką okładką, których nie polecam z powodów technicznych. Oba wydania zawierają ten sam tekst, różnią się natomiast formatem i okładką. Wydanie z roku 1986 ma nieco większy format i kolorową okładkę. Wydanie z roku 1990 ma okładkę skóropodobną i kolorową obwolutę.

Jeśli chcesz kupić książkę ale nie masz czasu lub chęci szukać jej na własną ręką, zadzwoń do mnie: 511196622 lub napisz: i7c@wp.pl. Książkę w twardej oprawie z roku 1986 lub 1990 (używaną, w dobrym stanie) mogę odstąpić za 25 zł + koszt wysyłki. Egzemplarze wydania z roku 1986, które obecnie posiadam wyglądają na NOWSZE od tych z roku 1990, więc są to chyba późniejsze reprinty wydania z roku 1986, ale nie ma na nich żadnej innej daty.

Bibliofilskie Wydanie Bhagavad-gity z roku 1981

Bhagawadgita - wydanie z 1981 roku

Udało mi się zdobyć specjalne ograniczone polskie wydanie książki Bhagavad-gita Taka Jaką Jest w bardzo dobrym stanie. Jest to prawdziwy rarytas dla bibliofilów. Edycja ta została wydrukowana w 1981 roku we Francji, w nakładzie 1000 egzemplarzy i nigdy nie była wznawiana. Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć TUTAJ.

Bardzo trudno jest „upolować” książkę z tego rocznika, a egzemplarze pojawiające się w antykwariatach są często uszkodzone lub zalane. Ich cena jest zawsze znacznie wyższa od ceny książek z późniejszych wydań Bhagavad-gity Takiej Jaką Jest, które można łatwo znaleźć w antykwarniach i w internecie.

Jeśli bardzo chcesz mieć w swojej bibliotece tę wyjątkową książkę ale nie możesz jej nigdzie kupić, proszę skontaktuj się ze mną. Studiuję Bhagawadgitę głównie w wersji elektronicznej, dlatego mogę odstąpić wersję bibliofilską osobie, której bardzo na tym zależy (za 120zł + koszt wysyłki).

Bhagavad-gita Audio na CD za 1 zł

Przy zakupie dowolnej książki można zamówić płytę CD z nagraniami audio wszystkich rozdziałów Bhagawadgity w plikach MP3. Do nagrań wykorzystano głos komputerowego lektora. Oferta CD za złotówkę będzie aktualna do wyczerpania zapasu płyt. Audio Bhagawadgitę w plikach MP3 można pobrać za darmo tutaj.